Pomoc przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Wiemy, że rejestracja spółki jest dużym wyzwaniem dla nowych przedsiębiorców, dlatego w pełni pomagamy przejść przez ten skomplikowany proces. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Pomagamy przy wszystkich formalnościach rejestracyjnych takich jak przygotowanie umowy spółki, zgłoszenie spółki w KRS, Urzędzie Skarbowym oraz ZUS. Dbamy o każdy etap rejestracji, aby ta przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Oprócz rejestracji gwarantujemy również dalszą opiekę księgową oraz płacowo kadrową

Jak założyć spółkę przy pomocy naszego Biura Rachunkowego?

Decydując się na współpracę z nami i podpisując umowę na prowadzenie księgowości spółki, możesz liczyć na bezpłatne wsparcie w procesie jej zakładania. Zobacz co zyskasz i w jakim zakresie otrzymasz pomoc.

  • Pomoc merytoryczna
  • Pomoc w przygotowaniu dokumentów zgłoszeniowych oraz rejestrację w formie przyśpieszonej
  • Pomoc w przygotowaniu dokumentów zgłoszeniowych oraz rejestrację w formie tradycyjnej
  • Zgłoszenie Spółki do Urzędu Skarbowego i ZUS

Ile kosztuje rejestracja spółki, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Przy założeniu, że rejestracja nie odbywa się za pośrednictwem procedury S24, o której napisaliśmy w dalszej części tego tekstu, musisz liczyć się z następującymi kosztami.

logo-biuro-rachunkowe

Biuro Rachunkowe

0 zł

logo-biuro-rachunkowe

Prawnik

1230 zł

logo-biuro-rachunkowe

Notariusz

200-500 zł

logo-biuro-rachunkowe

Sąd

600 zł

ZAŁÓŻ SPÓŁKĘ

WSPARCIE

Pomoc przy zakładaniu spółek

Wystarczy jedno spotkanie z nami, aby zostać właścicielem własnej spółki. Dzięki nam nie będziesz musiał tracić czasu w poszukiwaniu aktualnych danych na temat rejestracji i procesów związanych z powołaniem do życia swojej spółki. 

rejestracja spółki

Wiele korzyści płynących ze współpracy z naszym Biurem Rachunkowym

Pomoc przy zakładaniu różnych rodzajów spółek

Kompleksowa obsługa księgowa i kadrowo-płacowa

Atrakcyjne ceny, a pierwsze 2 miesiące z rabatem 50%!

Dlaczego warto współpracować z nami?

Dzięki naszej ofercie rejestracja spółki przebiegnie szybko i bezproblemowo. Szczegółowo dopełnimy wszystkich formalności oraz wyjaśnimy wszystkie korzyści i wady płynące z różnych rodzajów rejestracji. Po zarejestrowaniu obejmiemy Twoją firmę opieką księgową oraz w przypadku zatrudnienia pracowników opieką kadrowo płacową. Przeprowadzimy również niezbędne szkolenia BHP. Posiadamy pełną i spójną ofertę, która pomoże bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi wymogami prawnymi prowadzić własną firmę.

50% RABATU

w pierwszych 2 miesiącach współpracy!

.

Zalety z rejestracji spółki z o.o.

Pomimo dość skomplikowanego procesu rejestracji, prowadzenie spółki ma również sporo zalet. Największym plusem założenia i prowadzania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest ograniczenie odpowiedzialności wspólników za długi spółki proporcjonalnie do wysokości wniesionych wkładów. Prościej mówiąc, w przypadku gdy spółka popadnie w kłopoty finansowe każdy ze wspólników zostanie pociągnięty do odpowiedzialności wyłącznie do wysokości kwoty którą zainwestował w spółkę. Żaden z wierzycieli nie ma prawa zająć prywatnego majątku wspólników. Dzięki temu każdy ze wspólników jest dobrze zabezpieczony. Dodatkowe korzyści płynące z prowadzenia działalność gospodarczej w formie spółki z o.o. to brak konieczności płacenia składek ZUS oraz niski kapitał zakładowy. W momencie rejestracji, kapitał zakładowy wynosi minimum 5000 zł.

Rejestracja spółki w trybie przyśpieszonym s24

Spółkę możemy zarejestrować na dwa sposoby, w trybie przyspieszonym oraz tradycyjnym. Tryb przyśpieszony pozwala dokonać rejestracji przez Internet, wówczas wszelkie dokumenty takie jak: wniosek rejestracyjny, umowa spółki oraz inne dokumenty, są tworzone bezpośrednio w systemie. Dzięki temu koszty rejestracji znacząco się obniżają, ponieważ nie musimy angażować notariusza oraz prawnika. Aby dokonać rejestracji wszystkie osoby dokonujące zgłoszenia muszą zaopatrzyć się podpis elektroniczny lub w profil zaufany na platformie epuap. Pomimo zalet takich jak oszczędność czasu rejestracji oraz pieniędzy przeznaczonych na rejestrację (niższe opłaty sądowe), taka forma rejestracji ma również wady. Główną wadą Rejestracji spółki w trybie s24 jest możliwość skorzystania tylko z uproszczonego wzoru umowy spółki z o. o. Nie ma możliwości zawarcia w niej jakichkolwiek dodatkowych regulacji. Zmiany w umowie możemy dokonać dopiero po rejestracji co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Tradycyjna rejestracja spółki

Przy tradycyjnej formie rejestracji spółki pomagamy w przygotowaniu odpowiedniej formy umowy, która zabezpiecza wszystkich wspólników oraz interesy spółki. Po przygotowaniu wszystkich dokumentów zgłaszamy je w Sądzie Gospodarczym w celu uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Następnie po zarejestrowaniu spółki zgłaszamy ją w Urzędzie Skarbowym w celu uzyskania numeru NIP, Urzędzie Statystycznym w celu uzyskania numeru REGON oraz do ZUS. Tradycyjna forma rejestracji jest droższa ze względu na opłaty związane z przygotowaniem umowy, opłatą notarialną, wyższą opłatą sądową oraz zdecydowanie dłuższym czasem trwania. Pozwala jednak określić strukturę oraz sposób zarządzania, co zdecydowanie ułatwi kierowanie spółką w późniejszym okresie.